31 października 2017 14:56 | Aktualności

Gminne zawody w tenisie stołowym

31 października w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Lęborskiej odbyły się drużyny zawody w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięły udział wszystkie szkoły z terenu naszej gminy. W igrzyskach młodzieży nasza szkołę reprezentowały dziewczę (Daria Wyrwał, Zuzanna Syldatk) i chłopcy ( Maciej Durma, Filip Adamski, Jakub Białk). W młodszej kategorii dziewcząt naszą szkołę reprezentowały Natalia Jóskowska i Dobrosława Laskiewicz, a chłopcy zagrali  składzie Gracjan Budzeń, Szymon Kwiatkowski i Filip Lisiak. Reprezentacja dziewcząt starszych wywalczyła II miejsce w gminie. Identyczne miejsce wywalczyły młodsze dziewczęta ustępując tylko swoim rówieśniczkom ze SP w Garczegorzu. Największą niespodziankę sprawili chłopcy w grupie starszej, którzy wygrali wszystkie mecze eliminacyjne gładko awansując do finału, w którym zmierzyli się z faworytami –reprezentacją gospodarzy. Po bardzo wyrównanym i emocjonującym spotkaniu nasi uczniowie pokonali reprezentację z Nowej Wsi Lęborskiej 3:2 i  wywalczyli awans do finału powiatowego.

Wyniki spotkań naszej drużyny:

ZS Łebień- ZS Leśnice    3:1

ZS Łebień- ZS Redkowice 3:0