16 listopada 2017 20:36 | Aktualności

Niezwykła przygoda z teatrem

16 listopada 2017 roku wszyscy chętni uczniowie z naszej szkoły, począwszy od klasy V SP aż do III gimnazjum,  mieli okazje obejrzeć na scenie teatralnej w Gdańsku niezwykłe przedstawienie-  "Okruchy życia - Anioły są wśród nas..." Jest to musical dla dzieci i dorosłych o problemach współczesnej młodzieży, zawierający założenia pedagogiki Janusza Korczaka. Od premiery w 2010 r. przedstawienie grane jest przy pełnych salach teatralnych. Musical odwiedził między innymi Warszawę, Kraków, Wrocław, Trójmiasto         i został zrealizowany pod patronatem Minister Edukacji Narodowej, Prezydentów Miasta Gdańska, Gdyni      i Sopotu oraz Marszałka Województwa Pomorskiego.

Musical opowiada o losach nastolatków małego miasteczka rządzonego przez tamtejszy uliczny gang. Jego szefem jest bezwzględna przywódczyni zwana Żyletą. Strach przed jej osobą sprawia, że wszyscy są jej posłuszni. Do gangu należą dzieci, dla których jest on zarówno ucieczką od codziennych problemów czy biedy, jak i sposobem na zabicie nudy.

Obojętność świata sprawia, że wszyscy bez sprzeciwów tolerują panującą sytuację. Jednak monotonność ta zmieni się, gdy do szkoły, prowadzonej przez surową dyrektor zawita nowy nauczyciel - Tomek. Spektakl bardzo spodobał się naszym uczniom.  Zdradzają też oni, że bardzo chcieliby następnym razem odwiedzić Teatr Muzyczny w Gdyni.

Wyjazd zorganizowała Pani Elżbieta Laskiewicz a opiekunami były panie: Anna Lica, Barbara Palczewska oraz zawsze chętna do pomocy Mama jednej z uczennic - Pani Hanna Daleka.