20 listopada 2017 12:49 | Aktualności

Żywe lekcje historii przygotowane przez naszych uczniów

Nasi uczniowie, zarówno ze SP jak i gimnazjum, bardzo lubią zajęcia, na których mogą sami wcielić się w postaci historyczne, przedstawić scenki, podczas których mogą wyobrazić sobie, jak wyglądało życie w dawnych czasach. Ostatnio odbyło się kilka takich lekcji... Było przekazanie dwóch mieczy królowi Jagielle przed bitwą pod Grunwaldem, pasowanie na rycerza, turniej rycerski, przekazanie lenna wasalowi... Gratulujemy uczniom inicjatywy i zachęcamy innych do tego, żeby się odważyli , dobrze bawili i uczyli jednocześnie.  Takie "żywe lekcje" to najlepsza metoda na zapamiętanie wielu historycznych ciekawostek :)

Nauczyciel historii
                                                                                                                                                                   Elżbieta Laskiewicz