12 stycznia 2018 14:29 | Aktualności

Dzień brązowy u "Pszczółek"

Przedszkolaki znów miały okazję pobuszować w swojej szafie w poszukiwaniu strojów w odpowiednim kolorze - tym razem był to brązowy. Ponieważ 12.01. w naszym przedszkolu był ogłoszony dniem  koloru brązowego. Dzieci bawiły się przy piosence "Chocolate choco choco", aby poznać historię czekolady musiały współpracować przy zabawie ciepło-zimno, aby odnaleźć ukryte w sali tabliczki czekolady na których były pomocne informacje. Poznały historię "Tosia odkrywa czekoladę" oraz obejrzały ciekawy film. Zajęcia plastyczne były bardzo słodkie. Zadaniem dzieci było malowanie obrazków na waflu za pomocą czekolady. Następnie odbyła się wcale nie łatwa konkurencja sprawnościowa "Słodki wafelek" - dzieci dobrały się w pary, jedno z pary trzymało na nitce wafelek, drugie zaś nie dotykając rękoma wafelka próbowało go zjeść. Po tym konkursie dzieci otrzymały emblematy €oraz“ korony z napisem „Król i Królowa Czekolady”. Na koniec dzieci wysłuchały opowiadania o "Czekoladowej złości Krzysia" i dowiedziały się, że słodkości są dobre tylko w małych ilościach.