15 stycznia 2018 17:52 | Aktualności

Dzień Koszuli

15 stycznia w przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Koszuli.

Jest to idealna okazja, aby poćwiczyć z dziećmi zapinanie guzików. Maluszki dowiedziały się, jak należy dbać o ubiór, aby ładnie się prezentować i być schludnym. Wiedzą już też, kiedy należy ubierać koszulę oraz co pasuję do koszuli, a czego powinniśmy unikać. Dzieci miały możliwość również zobaczyć różne rodzaje koszul, (np. damskie, męskie, z długim rękawem, z krótkim, kolorowe), krawatów,( np. wykonanych z różnych materiałów, dłuższych, krótszych, węższych, szerszych, we wzorki lub jednolitych), much oraz marynarek. Atrakcją dla dzieci było także to, że zobaczyły koszulę i marynarkę ze sznurem, która jest częścią damskiego munduru galowego strażaka. Jaka była reakcja  Smerfów? Oczywiście wszystkie chciały przymierzyć!  Tego dnia czekało na nas sporo zadań do wykonania oraz praca plastyczna, którą dzieci wykonały z wielkim zaangażowaniem.